Straipsniai

Natūralūs būdai valdyti stresą

Augalai gali būti galingi sąjungininkai, palaikant psichologinę sveikatą ir ramų miegą. Žmonės jau tūkstančius metų naudoja augalus kaip natūralius būdus palaikyti emocinį balansą ir pagerinti miego kokybę.

Paminėsime keletą populiarių augalų, kurie gali būti naudingi:

Levandos (Lavandula angustifolia): žinomos dėl savo raminančio aromato, levandos gali sumažinti nerimą ir skatinti atsipalaidavimą, padeda geriau miegoti. Pasigaminkite levandų arbatos vakarui artėjant. Naudokite levandų eterinį aliejų difuzoriuje arba laikykite džiovintų levandų žiedų šalia pagalvės.
Ramunėlės (Matricaria chamomilla): Ramunėlės yra švelnus raminamasis preparatas, kuris padeda sumažinti nerimą ir pagerinti miego kokybę. Mėgaukitės ramunėlių arbata prieš miegą, kad poveikis būtų raminamas.
Melisa (Melissa officinalis): Melisa pasižymi raminančiomis savybėmis, kurios gali sumažinti stresą ir nerimą, skatina geresnį miegą. Mėgaukitės melisos arbata arba pridėkite šviežių lapelių į salotas ir patiekalus.
Ašvaganda (Withania somnifera): adaptogeninė žolė, Ašvaganda gali padėti valdyti stresą. Vartokite Ašvaganda papildus arba Ašvaganda miltelius gaminant kokteiliuose ar šiltame piene. Mūsų bendra rekomenduojama porcija yra 1/4–1/2 arbatinio šaukštelio Ašvaganda miltelių 1-2 kartus per dieną.
Pipirmėtė (Mentha piperita): Pipirmėtė gali palengvinti virškinimo sutrikimus ir padėti atsipalaiduoti. Mėgaukitės pipirmėčių arbata arba naudokite pipirmėčių eterinį aliejų difuzoriuje.
Bergamotės (Citrus bergamia): Bergamočių eterinis aliejus gali pakelti nuotaiką ir sumažinti stresą, skatina atsipalaidavimą prieš miegą. Bergamotės arbata ne tik nuramins, bet suteiks ir žvalumo.
Mairūnai (Origanum majorana): Mairūnai turi raminamųjų savybių, kurios gali padėti pagerinti miegą, virškinimą. Gerkite mairūno arbata, vartokite kaip prieskonį ir naudokite mairūno eterinį aliejų difuzoriuje arba masažo aliejuje.
Citrina (Citrus limon): Citrina turi gaivinantį poveikį ir gali padėti sumažinti stresą bei pagerinti nuotaiką. Citrina turi garbingą vardą virtuvėje, tačiau jos aromatas taip pat gali būti naudojamas aromaterapijoje.
Rožė (Rosa spp.): rožių eterinis aliejus turi raminantį aromatą, kuris gali padėti atsipalaiduoti ir sumažinti nerimą. Rožių žiedlapiais paskaninta arbata ar bet koks gėrimas be jokios abejonės pagerins nuotaiką.

Nors stresas yra neišvengiama mūsų gyvenimo dalis, galime išmokti jį valdyti ir mažinti neigiamą jo poveikį mūsų psichologinei ir fizinės sveikatai. Augalai gali būti puikūs streso valdymo sąjungininkai, kurie padeda mums atsipalaiduoti, sumažinti įtampą ir sustiprinti emocinę atsparumą.

PASTABA. Čia pateikta informacija negali būti interpretuojama kaip gydymo ar kitokio pobūdžio sveikatos klausimų sprendimo rekomendacija. Raginame sprendimus, susijusius su asmenine sveikata, priimti asmeniškai, įvertinus įvairius informacijos šaltinius.